Wells Fargo’nun Dolar Kuru Raporu ve Yorumları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin köklü bankalarından Wells Fargo, Türk Lirası’nın değeri hakkında yeni bir rapor yayınladı. Banka, yerel seçimlerin ardından Türk Lirası’na yönelik uzun vadeli görüşlerini güçlü bir şekilde yeniledi. Wells Fargo, doların Türk Lirası karşısında zirve yaptığını ve ilerleyen yıllarda 30 liranın altına gerileyeceği tahmininde bulundu.

Uzun Vadeli Yapıcı Görüşler

Uzun Vadeli Yapıcı Görüşler

Banka, Türkiye’de yerel seçimlerin sona ermesiyle birlikte 4 yıllık seçimsiz bir döneme girileceğini ve ekonomi politikalarındaki tutarlılığın devam etmesi durumunda Türk Lirası’nda olumlu bir seyir beklendiğini belirtti. Merkez Bankası’nın aldığı kararlar da Türk varlıklarına olan talebi artırmıştır.

Merkez Bankası’nın Rolü

Wells Fargo, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın uyguladığı parasal sıkılaştırma politikalarının yatırımcıları Türk varlıklarına yönlendirdiğini vurguladı. Banka, döviz kurlarındaki denge ve dolar primindeki azalmanın gelecekte Türk Lirası’na duyulan güveni yansıttığını ifade etti.

Gelecek İçin İyimserlik

Banka, Türk Lirası için iyimser bir bakış açısını güçlü bir şekilde yineleyerek, Türkiye’nin para birimi sorunlarının en kötüsünün geride kaldığına inandıklarını belirtti. Liranın değer kazanması için siyasi istikrarın devamı, bağımsız bir para politikası ve demokratik süreçlere müdahale edilmemesi gerektiği üzerinde duruldu.

Wells Fargo’nun Dolar Kuru Raporu ve Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BirHaber - Haber - Haberler - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!