Türk Sinemasının Değerli İsmi Türker İnanoğlu’nu Kaybettik

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk sinemasının duayen ismi Türker İnanoğlu, 87 yaşında ani bir rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. Sinema dünyasına büyük katkıları olan İnanoğlu’nun vefatı sinema camiasını derin bir üzüntüye boğdu.

Kültür ve Turizm Bakanı’ndan Türker İnanoğlu’na Vefa

Kültür ve Turizm Bakanı'ndan Türker İnanoğlu'na Vefa

Türker İnanoğlu’nun cenaze törenine katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İnanoğlu’nun sanata ve sinemaya olan katkılarını vurgulayarak, onun sanat dünyasındaki öncü rolünü hatırlattı. Bakan Ersoy, İnanoğlu’nun gençlere verdiği destek ve sanat dünyasındaki iz bırakan projelerine vurgu yaptı.

Bakan Ersoy, “Türker Abi, beyazperde ve kültür sanat konularında ‘Hayır’ demeyen, her zaman destek olan bir insandı. Türk sinemasının ve kültür sanatının gelişimine yaptığı katkıları asla unutulmayacak” şeklinde konuştu.

Türk Sinemasının Değerli İsmi Türker İnanoğlu'nu Kaybettik

İstanbul Sinema Müzesi’nde Türker İnanoğlu sergisinin haziran ayında açılacağını belirten Bakan Ersoy, İnanoğlu’nun sinemaya ve sanata olan sevgisinin gelecek nesillere aktarılması gerektiğini vurguladı.

Türk Sinemasının Değerli İsmi Türker İnanoğlu'nu Kaybettik

Türker İnanoğlu’nun yetiştirdiği insanların onun en büyük eseri olduğunu belirten Bakan Ersoy, sanat dünyasının bu büyük ismi hiçbir zaman unutmayacağını ifade etti.

Türk Sinemasının Değerli İsmi Türker İnanoğlu’nu Kaybettik

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BirHaber - Haber - Haberler - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!