Trump’ın Sert Suçla Mücadele ve Göçmenler Hakkındaki Açıklamaları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trump’tan Sert Suçla Mücadele Açıklamaları

Amerika Birleşik Devletleri Cumhuriyetçi Parti başkan adayı Donald Trump, Michigan’daki seçim konuşmasında suçla mücadele konularına değinerek tartışma yaratan açıklamalarda bulundu. Bir grup polis memuruyla fotoğraf çektirirken konuşan Trump, suçlular için “onlar insan demeyin, hayvan deyin” ifadesini kullandı.

Trump’ın Göçmenler Hakkındaki Sert Sözleri

Trump'ın Göçmenler Hakkındaki Sert Sözleri

Trump, ABD’de yasa dışı göçmenlerin ülke genelindeki suçlarına vurgu yaparak, “Georgia’da, 22 yaşındaki hemşirelik öğrencisi, yasa dışı bir göçmen hayvan tarafından barbarca öldürüldü. Onlar insan değil, onlar hayvan.” şeklinde konuştu. Göçmenlerle ilgili sert ifadeler kullanan Trump, ülkenin güvenliğinin tehlikede olduğunu belirtti.

Trump’ın Seçim Kazanamazsak Kaygısı

Trump'ın Seçim Kazanamazsak Kaygısı

ABD Başkanı Joe Biden’ı eleştirerek ülkenin güney sınırındaki güvenliğin yetersiz olduğunu savunan Trump, “5 Kasım’daki seçimi kazanamazsak ülkemizin yok olacağını düşünüyorum.” şeklinde endişelerini dile getirdi. Seçim öncesinde ülkenin geleceği konusunda kaygılarını paylaşan Trump, sert açıklamalarıyla dikkat çekti.

Laken Riley’in Öldürülmesi Olayı: ABD’nin Georgia eyaletinde yaşanan trajik bir olayda, hemşirelik öğrencisi Laken Riley’in Venezuela uyruklu düzensiz bir göçmen tarafından öldürülmesi, ülkede geniş yankı uyandırmıştı. Göçmen karşıtı kesimlerin tepkisine yol açan bu olay, ülke gündemine oturmuştu.

Geçtiğimiz ay Michigan’da da benzer bir durum yaşanmış, 25 yaşındaki Ruby Garcia da ABD’de yasa dışı olarak bulunduğu iddia edilen bir kişi tarafından hayatını kaybetmişti. Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Trump’ın Sert Suçla Mücadele ve Göçmenler Hakkındaki Açıklamaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BirHaber - Haber - Haberler - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!