TKDK, Kırsal Kalkınmaya Yönelik Hibe Destekleriyle Önemli Katkı Sağlıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AA ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Personel ve Hizmetleri Genel Koordinatörü Ahmet Poyraz, 2011 yılından bu yana kırsalda yaşayan vatandaşlara destek verdiklerini belirtti. Poyraz, bugüne kadar 25 binden fazla projeye verdikleri 45 milyar lira hibeyle ülkede 90 milyar liranın üzerindeki yatırıma destek olduklarını söyledi.

TKDK, Kırsal Kalkınmaya Yönelik Hibe Destekleriyle Önemli Katkı Sağlıyor

Ahmet Poyraz, “IPARD 3 ve TKDK Lansman” programının açılışında, desteklerle vatandaşların gelir seviyelerinin ve iş imkanlarının artırılmasını hedeflediklerini belirterek şunları söyledi: “Ülkemizdeki tarım ve gıda sektörlerinin sürdürülebilir kalkınması, tarımsal işletmelerimizin gıda güvenliği ve hayvan refahı gibi kriterlere ilişkin AB standartlarına uyumu için Gaziantep’in de dahil olduğu 81 ilimizde İPARD 3 döneminde yatırımlarımıza destek olacağız.”

“90 Milyar Liranın Üzerinde Yatırıma Destek Verdik”

TKDK olarak en yeni teknolojileri kullandıklarını anlatan Poyraz, ihracata yönelik çalışmalara da destek vermeye devam edeceklerini vurgulayarak konuşmasına devam etti: “Bugüne kadar 25 binden fazla projeye verdiğimiz 45 milyar lira hibeyle ülkemizde 90 milyar liranın üzerindeki bir yatırıma destek olmuş bulunuyoruz. Bu yatırımlar sayesinde 100 bin insanımıza istihdam sağlandı.”

İPARD 3 programıyla birinci çağrıya çıktıklarını belirten Poyraz, “Birinci çağrının büyüklüğü 66 milyon euro olmakla birlikte yıl içinde toplamda 248 milyon euroluk çağrıya çıkacağız. Bu da 81 ilimizde ilk defa uygulayacağımız bir uygulama olacak.” şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

TKDK, Kırsal Kalkınmaya Yönelik Hibe Destekleriyle Önemli Katkı Sağlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BirHaber - Haber - Haberler - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!