featured

Taban fiyata artırım gelecek mi, ne kadar kaç TL olacak? Minimum fiyat ne kadar artacak? Son dakika: Taban fiyat artırımı açıklaması

Minimum fiyata artırım yapılacak mı? Taban fiyat Temmuz artırımı ne kadar, kaç TL olacak? Minimum fiyat artırımı ile ilgili son dakika açıklamaları peş peşe geliyor. Temmuz’da minimum fiyata artırım yapılıp yapılmayacağı merak edilirken, yapılan son açıklamalar ile taban ücretlilerin orta artırım heyecanı arttı.

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, “Temmuz ayında bütün çalışanların yüzünü güldürecek bir düzenlemeyi de Türkiye gerçekleştirecek durumdadır.” dedi. Pekala, 2022 Temmuz’da taban fiyata artırım gelecek mi? İşte son gelişmeler….

Milyonlarca vatandaşın gözü Temmuz ayındaydı. Lider Recep Tayyip Erdoğan’ın, verdiği Temmuz artırımı bildirisi milyonları heyecanlandırdı..

Pekala Temmuz’da taban fiyata orta artırım olacak mı? Yeni taban fiyat kaç lira olacak? Enflasyon farkı ne kadar olacak?

TEMMUZ’DA ENFLASYON FARKI

Başkan Erdoğan dün yaptığı açıklamada, “Milletimizin yaşadığı geçim zorluğunu, refahında ortaya çıkan azalmayı kesinlikle telafi ederek yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazlayla büyümeye dayalı Türkiye İktisat Programı’nı kararlılıkla uygulayacağız. Bu mevzuda her gün yeni bir adım atıyoruz. İnsanlarımızın döviz ve altın tasarrufu alışkanlıklarını Türk lirasına yönlendirmek için çeşitli alternatifleri devreye alıyoruz…”

“…Rasyonel münasebetlerle izah edilemeyecek fiyat artışlarına karşı tüzel ve idari önlemler geliştiriyoruz. Ücretlilerin gelirlerindeki azalışı telafi edecek çalışmalar yapıyoruz. Bu çerçevede Temmuz ayında enflasyon farklarıyla Ocak ayıyla fiyatlardaki yeni düzenlemelerle milletimizin her kesitini daha da rahatlatacağız…’

‘…Enflasyonun geçtiğim Aralık ve Ocak gerçekleşmeleriyle sırtımıza bindirdiği kamburdan kurtulacağımız 2023 Şubat, Mart aylarından itibaren artık bu meseleleri da kıymetli ölçüde geride bırakmış olacağız.” sözlerini kullanmıştı.

Minimum fiyat son dakika açıklaması da Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim’den geldi.

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, “Temmuz ayında bütün çalışanların yüzünü güldürecek bir düzenlemeyi de Türkiye gerçekleştirecek durumdadır.” dedi.

Pekala Temmuz’da minimum fiyata orta artırım olacak mı? Yeni minimum fiyat kaç lira olacak? Enflasyon farkı ne kadar olacak?

Taban fiyat artırımı ile ilgili bir açıklama da AK Parti Genel Lider Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu’dan geldi. Bir televizyon programına konuk olan Sarıeroğlu, ‘Asgari fiyata artırım gelecek mi?’ sorusuna şöyle cevap verdi:

“Asgari fiyatla ilgili bir tespit komitemiz var, emekçi, patron ve kamu tarafından oluşan. Şuanda senede 1 kere belirlediğimiz bir sistemimiz var. Çalışma Bakanımız tarafından pahalandırılacak bir husus. Tüm dünyanın içinden geçtiği güç bir devirdeyiz. Enflasyonla ilgi bu süreçten etkilenen tüm bölümler, emekçisi, emeklisi, kamu vazifelisi çiftçisi, genci… her kısımla alakalı şuanda tespitlerimiz yapıyoruz. Kimseyi çaresiz zorda asla bırakmadık asla bırakmayız. Her kısımla toplantı yapıyoruz. Şuan anket çalışması da yapıyoruz, yaşlılar, engelliler, talepler…”.

GÖZLER 4 TEMMUZ’DA
GÖZLER O TARİHTE

4 Temmuz Pazartesi günü açıklanacak haziran ayı enflasyon oranının akabinde birinci altı aylık enflasyon oranı belirlenecek ve memur ve emeklilere yapılacak artırım oranı açıklanacak. Haziran enflasyonunun açıklanması ile birlikte taban fiyata temmuz artırımının da katılaşması bekleniyor.

AK PARTİ’DEN TABAN FİYAT AÇIKLAMASI

AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK devam ederken gündeme dair değerli açıklamalarda bulundu. Çelik şunları söyledi:

“Asgari fiyat ve dar gelirli vatandaşımız ekonomik olarak muhafazası gündemimizdedir. Yakından takip ediliyor. Vatandaşlarımızın hayat şartları bizim partimizin her vakit gündemindedir.”

Ömer Çelik; “AK Parti açısından emeklimiz, esnafımız, çiftçimiz, genç arkadaşlarımız bunlardan gelen talepleri takip ediyor ve kıymetlendiriyoruz. Onların zamanlaması içeriklendirilmesi şimdi Çalışma Bakanlığı açısından nasıl içeriklendirecekler, onlar için erken. Onlar olgunlaştığı vakit bizdeki bilgileri paylaşırız. Vatandaşlarımız şunu bilsinler ki çeşitli toplumsal kısımlardan bize iletilen talepler sistematik formda bedellendiriliyor.” tabirlerini kullandı..

MİNİMUM FİYAT NE KADAR, KAÇ TL?

1 Ocak 2022 – 31 Aralık 2022 tarihlerinde geçerli, günlük taban fiyat 166 lira 80 kuruş olarak belirlendi. İşte yeni sayılar:

Asgari Fiyat 2022 Brüt: 5.004,00 TL
Asgari Fiyat 2022 Net: 4.253,40 TL
Artış oranı: Yüzde 50,5
Asgari Fiyat 2022 Brüt Fiyat (Günlük): 166,80 TL

Taban fiyata artırım yapılacak mı? Taban fiyat Temmuz artırımı ne kadar, kaç TL olacak? Taban fiyat artırımı ile ilgili son dakika açıklamaları peş peşe geliyor. Temmuz’da taban fiyata artırım yapılıp yapılmayacağı merak edilirken, yapılan son açıklamalar ile minimum ücretlilerin orta artırım heyecanı arttı.

Taban fiyata artırım yapılacak mı? Minimum fiyat Temmuz artırımı ne kadar, kaç TL olacak?

Minimum fiyata artırım yapılacak mı? Taban fiyat Temmuz artırımı ne kadar, kaç TL olacak?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Taban fiyata artırım gelecek mi, ne kadar kaç TL olacak? Minimum fiyat ne kadar artacak? Son dakika: Taban fiyat artırımı açıklaması

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamayı Telefonuza Ekleyin, İlk sizin haberiniz olsun

Giriş Yap

Bir Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin