Otomotiv Pazarı ve SUV Tercihleri: Mart Ayı Raporu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği Mart Ayı Raporu

Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği’nin mart ayı verilerine göre, Türkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarı hareketlendi. Geçen yılın aynı dönemine göre pazar yüzde 5,7 artarak 109 bin 828 adet olarak gerçekleşti. Mart ayında otomobil satışları yüzde 9,9 artışla 87 bin 71 adede ulaşırken, hafif ticari araç pazarı ise yüzde 7,9 azalışla 22 bin 757’ye geriledi.

Otomobil Tercihlerinde SUV Öne Çıkıyor

Otomobil Tercihlerinde SUV Öne Çıkıyor

Gövde tiplerine göre değerlendirildiğinde, Türkiye’de en çok tercih edilen otomobil tipi yüzde 51,7 pay ile SUV modelleri oldu. SUV’leri yüzde 28,5 payla sedan otomobiller takip ederken, yüzde 18,1 payla hatchback modeller üçüncü sırada yer aldı.

Dünya genelinde otomobil tercihlerinde de benzer bir trend gözlemleniyor. SUV’ler, artık otomobil pazarlarında önemli bir paya sahip ve tercih edilme oranları giderek artıyor. Türkiye’de sedan modellerin hala büyük bir payı bulunmasına rağmen, SUV segmentine olan ilgi her geçen gün artmaktadır. SUV (Sport Utility Vehicle – Spor Amaçlı Taşıt) otomobiller, hem şehir içi hem de arazi koşullarında rahatlıkla kullanılabilme özellikleriyle dikkat çekmektedir.

Otomotiv Pazarı ve SUV Tercihleri: Mart Ayı Raporu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BirHaber - Haber - Haberler - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!