Nükleer Enerji Santrali İnşaatı ve Yerli Üretim

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin’de bulunan nükleer enerji santrali inşaatı sürerken, yerli üretimin önemi vurgulanmıştır. Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Mahmut Sami Şahin, Nükleer Güç Santrali (NGS) Projesi’nde yer alarak onaylı malzeme kuruluşu olarak görev aldıklarını belirtmiştir.

TSE’nin Rolü ve Hizmetleri

TSE'nin Rolü ve Hizmetleri

TSE, uluslararası standartlarda hizmet veren bir kuruluş olup, sanayicilere uygunluk değerlendirme hizmetleri sunmaktadır. Enstitü, geniş hizmet ağıyla sanayicilere destek olmaktadır.

Genişletilen Çalışma Alanı ve Katkılar

TSE’nin çalışma alanının genişletilmesiyle yerli üretimin teşvik edildiği belirtilmiştir. Şu ana kadar 21,3 milyar lira değerinde yerli malzemenin Akkuyu NGS Projesi’nde kullanıldığı bilgisi paylaşılmıştır.

Yerli Malzeme Tedariki ve Katkılar

Akkuyu NGS’nin inşasında yapı sektörü üreticilerinden 9,6 milyar lira değerinde malzeme tedarik edilmiş ve ekipman üreticilerinden de 11,7 milyar lira değerinde malzeme sağlanmıştır. Bu sayede ülkemiz sanayisinin güçlenmesine katkı sağlanmıştır.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Nükleer Enerji Santrali İnşaatı ve Yerli Üretim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BirHaber - Haber - Haberler - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!