Milli Güvenlik Kurulu Toplantısının Gündemi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terörle Mücadele

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği Milli Güvenlik Kurulu toplantısının gündeminde terörle mücadele önemli bir yer tutmaktadır. Irak sınırlarındaki güvenlik çemberinin tamamlanması, terör unsurlarının yok edilmesi için devam eden operasyonların genişletilmesi ve Erdoğan’ın Bağdat ziyareti hazırlıkları konuları ele alınacaktır.

PKK Yandaşlarının Avrupa’da Saldırıları

PKK Yandaşlarının Avrupa'da Saldırıları

Toplantıda, terör örgütü PKK yandaşlarının Avrupa’da yaşayan Türklere ve Türkiye’nin diplomatik temsilciliklerine yönelik saldırıları da değerlendirilecektir. Bugüne kadar atılan adımların yanı sıra alınacak ilave tedbirler de masaya yatırılacaktır.

Uluslararası Konular ve İlişkiler

Milli Güvenlik Kurulu toplantısında ayrıca uluslararası konular ve ilişkiler de ele alınacak. Washington yönetimiyle ilişkiler, F-16 tedariki için yürütülen süreç, İsrail’in Gazze’de sürdürdüğü katliamlar ve ‘Kırmızı Kitap’ın güncellenmesi gibi konular da gündemde olacaktır.

Milli Güvenlik Kurulu Toplantısının Gündemi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BirHaber - Haber - Haberler - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!