Kur Korumalı Mevduat Hesaplarındaki Düşüş

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kur korumalı mevduatların (KKM) toplamı 3,4 trilyon TL seviyesine ulaşarak rekor kırdı. Ancak bu rakamın düşürülmesi hedefleniyor.

Son alınan kararla, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren Türk Lirası cinsinden Kur Korumalı Mevduat hesaplarının açılmayacağı duyuruldu. Bu kararla birlikte döviz cinsinden hesap açılışları devam ederken, TL cinsinden yeni KKM hesapları açılmıyor.

Kur Korumalı Mevduat Hesaplarındaki Düşüş

Kur Korumalı Mevduat ve katılma hesaplarındaki tutarlar, alınan kararların ardından gerilemeye başladı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) verilerine göre, KKM hesaplarında yaşanan düşüş devam etmekte ancak azalış hızı yavaşladı.

Düşüş Sürüyor, Ancak Hızı Yavaşladı

BDDK’nın haftalık bültenine göre, kur korumalı TL mevduat ve katılma hesapları toplamı 2 trilyon 288,3 milyar TL’den 2 trilyon 276,5 milyar TL’ye geriledi. Son bir haftada KKM hesaplarından çekilen tutar 11,8 milyar TL olarak kaydedildi.

Kur Korumalı Mevduat Hesaplarındaki Düşüş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BirHaber - Haber - Haberler - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!