KOSGEB ve Uluslararası İşbirliği Ajansı Destekleri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AA Deprem bölgesindeki işletmelere sağlanmak üzere KOSGEB ve Uluslararası İşbirliği Ajansı ile anlaşmalar gerçekleştirdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Dünya Bankası ve KOSGEB iş birliğinde yürütülen proje kapsamında, merkezli depremlerden etkilenen 11 ildeki işletmelere yönelik verilen destekleri açıkladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Kahramanmaraş merkezli depremlerden zarar gören işletmeleri yeniden ayağa kaldıracak desteklerin sürdüğünü belirtti.

Finansman ve Kredi Anlaşmaları

Finansman ve Kredi Anlaşmaları

Proje kapsamında, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ildeki işletmelere yönelik 12,8 milyar liralık finansmanın tamamının bölgedeki işletmelere aktarıldığı bilgisi verildi. Bu finansmanın bölgeye aktarılmasının ardından KOSGEB ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) arasında 4,2 milyar liralık kredi anlaşması imzalandığı anımsatılan açıklamada, şu değerlendirmede bulundu: Anlaşma ile Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Destek Programı uygulamaya alındı. Başvurusu onaylanan işletmelere de ödemeleri yapılmaya devam ediliyor.

KOSGEB Destekleri: Bakan Kacır, KOSGEB’in deprem bölgesine uluslararası fonlardan sağladığı desteklere ilişkin bilgileri paylaştı.

“11 ilde, 51 bin 927 işletmeye 16,7 milyar lira destek”: Kahramanmaraş merkezli depremlerden zarar gören işletmeleri yeniden ayağa kaldıracak desteklerin sürdüğünü vurgulayan Kacır, şunları kaydetti: Bakanlık olarak uluslararası kuruluşlarla yeni finansman kaynaklarının temini konusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. 15 Kasım 2023’ten bu yana Dünya Bankası ve JICA işbirliğiyle Türkiye Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Destek Programı kapsamında KOSGEB tarafından bugüne kadar 11 ilde, 51 bin 927 işletmeye 16,7 milyar lira destek verildi. Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

KOSGEB ve Uluslararası İşbirliği Ajansı Destekleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BirHaber - Haber - Haberler - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!