İyi Parti’nin Aldığı Oy Oranı ve İstifa Çağrıları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye, sandıkta seçimini yaparak yerel seçimleri geride bıraktı. İyi Parti, 31 Mart Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 3,77 oy aldı. Bunun ardından bazı partililer, İyi Parti’nin hedeflenen ve beklenenden düşük oy alınması nedeniyle Meral Akşener’e “istifa” çağrısında bulundu. Bunun üzerine açıklama yapan Genel Başkan Meral Akşener, olağanüstü seçimli kurultaya gitme kararı aldı. Yaşanan gelişmelerin ardından partiden iki istifa geldi.

İstifa Eden İsimler

İstifa Eden İsimler

İyi Parti Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu: Partideki görevinden istifa etti. Kavuncu’nun ardından İyi Parti Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak da görevini bıraktığını duyurdu.

İstifa Açıklamaları

İstifa Açıklamaları

Buğra Kavuncu: “Tüm bu şartlar altında, ben de üzerime düşen sorumluluğu yerine getirerek, gerek yapılacak olan olağanüstü kongremizin daha sağlıklı ve demokratik bir ortamda yapılabilmesi, gerekse İstanbul’da aldığımız sonuçla doğrudan ilişkili olarak, 8 aydır yürütmekte olduğum Teşkilat Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.”

Burak Akburak: “Büyük bir onurla yapmış olduğum Yerel Yönetimler Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Büyük Kongremizin, Türkiye’nin umudunun İYİ Parti olduğunun tescillendiği bir kongre olacağının bilinmesini istiyorum. Her daim liderimizin yanındayım! Sevgi ve Saygılarımla.”

İyi Parti’nin Aldığı Oy Oranı ve İstifa Çağrıları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BirHaber - Haber - Haberler - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!