İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları ve Uluslararası Toplumdan Gelen Müdahale Çağrıları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları Sürüyor

İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze’de sürdürdüğü saldırılarla masumların hayatını kaybetmesine neden oluyor. Uluslararası hukuku ve insani şartları hiçe sayan İsrail’e karşı çeşitli çağrılar yapılmaktadır.

Uluslararası Toplumdan İsrail’e Karşı Müdahale Çağrıları

  • Arap Birliği Konseyi, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ni İsrail’i Gazze’deki saldırıları durdurmaya zorlaması için göreve çağırmıştır.
  • Birleşmiş Milletler raportörleri, üye ülkelere İsrail’in Gazze’de devam eden soykırımını durdurma çağrısında bulunmuştur.
  • Amerikalı Müslüman gruplar, ABD Başkanı Joe Biden’a yazdıkları mektupla İsrail’e silah satışının durdurulmasını talep etmişlerdir.
  • Danimarka’daki sivil toplum kuruluşları, İsrail’e silah satışının durdurulması için hükümete dava açmışlardır.

“Soykırımı Durdurun”

Arap Birliği Konseyi’nin toplantısında, İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği saldırılar ele alınmış ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nden İsrail’e karşı müdahalede bulunması istenmiştir. BM raportörleri ise İsrail’in Gazze’de devam eden soykırımını durdurmak için üye ülkelere çağrıda bulunmuşlardır.

Silah Satışına Müdahale Talebi

Amerikalı Müslüman gruplar ve Danimarkalı sivil toplum örgütleri, İsrail’e yapılan silah satışlarının durdurulması için hükümetlere çağrıda bulunmuşlardır. Bu adımlar, İsrail’in Gazze’de sivil halka karşı yürüttüğü saldırıların durdurulması amacıyla atılan önemli adımlardır.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları ve Uluslararası Toplumdan Gelen Müdahale Çağrıları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BirHaber - Haber - Haberler - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!