Gazze’de Çocukların Durumu Raporlandı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Filistin yönetimine bağlı Filistin Merkezi İstatistik Bürosu, “5 Nisan Filistinli Çocuklar Günü” öncesinde Gazze’deki çocukların durumuna ilişkin bir rapor yayımladı.

Ölümler ve Kayıplar

Rapora göre, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda 7 Ekim 2023’ten bu yana 14 bin 350 çocuk yaşamını yitirdi. Ölenlerin yüzde 44’ü çocuklar oldu ve her saat yaklaşık 4 çocuk öldü. Gazze’de enkaz altında kalan ve hala kayıp durumda olan 7 bin kadın ve çocuk bulunuyor.

İsrail’in Saldırıları

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda 33 bin 37 Filistinlinin öldüğü, 75 bin 668 Filistinlinin yaralandığı bildirilmiştir. Batı Şeria’da ise 117’si çocuk 455’ten fazla Filistinli öldü, 724’ü çocuk 4 bin 700 Filistinli yaralandı. Ayrıca Batı Şeria’da 2023’ün başından bu yana 710’u çocuk 1620 Filistinli zorla yerinden edildi.

  • Gazze’deki toplam kayıp sayısının yüzde 70’i enkaz altında kalan kadın ve çocuklardan oluşmaktadır.
  • Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) verilerine göre, 7 Ekim’den bu yana Gazze’de 17 bin çocuk ebeveynlerinden birini veya her ikisini kaybetmiştir.
  • 500’ü 7 Ekim’den itibaren olmak üzere 1085 çocuk gözaltına alınmıştır.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Gazze’de Çocukların Durumu Raporlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BirHaber - Haber - Haberler - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!