Finlandiya, Rusya Sınırındaki Geçiş Noktalarını Süresiz Olarak Kapattı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İskandinav ülkesi Finlandiya, düzensiz göçü durdurmak amacıyla Rusya sınırındaki geçiş noktalarını süresiz olarak kapattı. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Hükümet, Rusya sınırındaki geçiş noktalarının 15 Nisan’dan itibaren kapalı kalmasına karar verdi” ifadesine yer verildi.

Süresiz Kapatma Kararı

Haapasaari, Nuijamaa ve Santio limanlarının da turistik teknelere süresiz olarak kapatılacağı belirtildi. Bu kararın düzensiz göçü engellemeyi amaçladığı vurgulandı.

Düzensiz Göç Endişesi

Finlandiya, özellikle Somali gibi ülkelerden gelen göçmenlerin artmasıyla geçen yılın sonlarında Rusya ile olan kara sınırlarını kapatmıştı. Son alınan kararlarla ülkeye düzensiz göçmen akışının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Ulusal Güvenlik ve Kamu Düzeni İçin ‘Ciddi Tehdit’

Finlandiya’nın ulusal güvenlik ve kamu düzeni için düzensiz göçmen akışının ciddi bir tehdit oluşturduğu belirtiliyor. Geçen yıl yaşanan gerginliklerin ardından alınan bu kararlarla ülkenin güvenliği korunmaya çalışılıyor.

Geçen Yıl Alınan Karar

Geçen Yıl Alınan Karar

Helsinki’nin, Rusya ile yaşanan sorunlar neticesinde geçen yıl sınırları kapatma kararı aldığı hatırlatıldı. Sınırın süresiz olarak kapatılmasıyla ilgili kararlar, ulusal güvenliği ve kamu düzenini korumak için alındığı belirtildi.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Finlandiya, Rusya Sınırındaki Geçiş Noktalarını Süresiz Olarak Kapattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BirHaber - Haber - Haberler - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!