Düzce’den AB Ülkelerine İç Fındık İhracatı Artışı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce’den AB Ülkelerine İç Fındık İhracatı Arttı

Düzce'den AB Ülkelerine İç Fındık İhracatı Arttı

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, tarımsal faaliyet verilerini paylaştı. Buna göre, Düzce’den (AB) ülkelerine yılın ilk çeyreğinde 3 bin 986 ton iç fındık satışı gerçekleştirildi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün açıklamasına göre, ocak-şubat-mart aylarında gerçekleşen dış satımın büyük bir kısmını işlenmiş iç fındık oluşturdu.

Önceki Yılın Mahsulü Hala Pazarda: Geçen yılın mahsulünün halen iç ve dış pazarda yoğun şekilde işlem gördüğü belirtilirken, geçen yıl 9 bin 728 ton fındık ihracatı gerçekleşti.

AB Ülkelerine İç Fındık İhracatı Artıyor: Ocak ayında 2 bin 294 ton, şubatta 541 ton ve martta 1.151 ton olmak üzere toplamda 3 bin 986 ton iç fındık AB ülkelerine ihraç edildi. Bu rakamlarla iç fındık ihracatında artış gözlemlendi.

Düzce’deki fındık bahçelerinde gelecek sezon hazırlıklarının başlayacağı belirtilirken, bölgedeki tarımsal faaliyetlerin önümüzdeki dönemde de artarak devam etmesi bekleniyor.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Düzce’den AB Ülkelerine İç Fındık İhracatı Artışı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BirHaber - Haber - Haberler - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!