featured

Borsa İstanbul’da Gong, Bulls GSYO ve RePG Güç için çaldı

Gizli ısı ve atık-ısı kaynağını yenilenebilir güç kaynağı üzere kullanan patentli güç teknolojilerini kapsayan yüzde yüz yeni kuşak “yenilenebilir güç jeneratörü” RePG Enerji’nin 13.06.2022 tarihindeki gong merasimine Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun ile Bulls Teşebbüs Sermayesi Yatırım Paydaşlığı A. Ş. İdare Konseyi Lideri Cemal Sarıhan, İdare Şurası Üyesi Atilla Kuruçayırlı, Genel Müdürü Ersoy Çoban, şirket ortağı Kemal Akkaya ve RePG Güç Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. İdare Konseyi Lideri Hüseyin Karayağız ve RePG Güç İdare Şurası Lider Vekili ve Kurucu Genel Müdürü Hasan Ayartürk katıldı.

Bulls Teşebbüs Sermayesi Yatırım Paydaşlığı A. Ş. İdare Şurası Lideri Cemal Sarıhan: Yeni jenerasyon yenilenebilir güç kesiminde faaliyet gösteren şirketlere yatırım yapmaya devam edeceğiz”

“Sürdürülebilir bir dünya için yeni kuşak yenilenebilir güç dalındaki şirketlere yatırım yapmak önceliğimiz”

Gong merasiminde konuşan Bulls Teşebbüs Sermayesi Yatırım Paydaşlığı A. Ş. İdare Heyeti Lideri Cemal Sarıhan, 14 Temmuz 2021’de kurulan Bulls Teşebbüs Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın hedefinin yüksek büyüme potansiyeli taşıyan, yenilikçi bir bakış açısına sahip, vizyoner girişimcilerin projelerine dayanak vermek olduğunu belirtti. Bu emelle kurumsal bir yapı kurduklarını belirten Cemal Sarıhan, idare heyetinde Commercial Bank Of Qatar’da yöneticilik yapmış, Alfardan Group içinde Stratejik Bağlar Müdürü ve Alfardan Türkiye yöneticisi olan Atilla Kuruçayırlı, Merkezi Kayıt Kuruluşunda yönetici olarak misyon yapmış Hüseyin Kaya, melek yatırımcılık konusunda uzun yıllar deneyimi olan Aydın Öztunalı üzere alanında tecrübeli isimlere yer verdiklerini söyledi. Cemal Sarıhan, bu güçlü idare takımına sermaye piyasaları ve teşebbüs sermayesi yatırımları konusunda 25 yıllık bir deneyime sahip Kemal Akkaya ve insan kaynakları, kurum stratejileri konusunda uzman olan Neslihan Mumcu ‘yu ortak olarak kattıklarını söz etti. Kemal Akkaya’nın deneyiminin şirkete büyük paha kattığını söyleyen Cemal Sarıhan yeni ortaklarla bir arada Bulls Teşebbüs Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın teşebbüs sermayesi yatırımları alanındaki maksatlarını daha ileriye taşıyacağını belirtti. Cemal Sarıhan, büyüme evresindeki erken kademe şirketlere, sahip oldukları kurumsal bilgi ve deneyimler ile finansman, idare ve yapılandırma takviyesi sunarak Türkiye iktisadına katkı sağlayacak bedeller haline gelmelerinin hedeflendiğini vurguladı. Ülkemizin en değerli ithalat kaleminin güç olduğunun altını çizen Cemal Sarıhan konuşmasına şöyle devam etti: “Enerji dalının ülkelerin kalkınma siyasetleri içinde hayati kıymet taşıyan stratejik bir alan olduğunu biliyoruz. Bulls Teşebbüs Sermayesi Yatırım İştiraki olarak ‘sürdürülebilirlik’ yatırım politikalarımızda en değerli konulardan biri. Geleceğin yeşil güç ekseninde şekillendiğinin de şuurundayız. Sürdürülebilir bir dünya için yeni kuşak yenilenebilir güç dalındaki şirketlere yatırım yapmak önceliğimiz. Ülkemiz iktisadının gelişmesinde yenilenebilir güç yatırımlarının sürat kazanması gerekiyor. Bu doğrultuda yenilenebilir güç kaynakları ve atık ısı kaynakları ile güçlü, daima ve kesintisiz güç üreten RePG Enerji’yi yatırım portföyümüze dahil ettiğimiz için memnunuz. Yeni kuşak güç teknolojilerine ve inovatif teşebbüslere yatırım yapmak üzere fırsatları yakından takip ediyoruz.”

RePG Güç İdare Şurası Lider Vekili ve Kurucu Genel Müdürü Hasan Ayartürk: Doğadan esinlenerek, bilinmeyen ve atık ısıdan yüzde yüz yenilenebilir güç üretiyoruz, karbon emisyonu yapmıyoruz”

“RePG eserleri dünyada birinci kere ortamdaki zımnî ısıdan güç ve su üreten, taşınabilir ve kolay taşınabilir teknoloji olma özelliğini taşıyor”

RePG Enerji’yi ortamdaki (havadaki bağıl nem, su, gaz, yağ) nem ve ısının gün içindeki değişiminden güç (elektrik, ısıtma, soğutma) ve su üretebilen yeni kuşak yenilenebilir güç teknolojisi olarak tanımlayan RePG Güç İdare Konseyi Lider Vekili ve Kurucu Genel Müdürü Hasan Ayartürk konutlarda ve otellerde direkt, gizli-ısı ve gün-ısı sistemine ya da merkezi sistem ile ısıtılan suya bağlı olarak; endüstride fabrika bacaları, fırınlardaki atık ısılar, 60-99 derece ortası jeotermal kaynaklar, kompresörler ve araçlardaki soğutma sisteminden faydalanarak elektrik gücü üretebildiklerinden kelam etti. Hasan Ayartürk; “RePG, son 4 yıl içinde TRAngels melek yatırım şirketi önderliğinde 40M TL üzerinde erken evre teknoloji yatırımı aldı. Bulls Teşebbüs Sermayesi Yatırım Ortaklığı’ndan aldığımız bu yeni yatırım ile yeşil güç dönüşümünde bölgesel ve global oyuncu olmayı planlıyor, tıpkı vakitte ferdi güç üretici/tüketici pazarında başkan olmayı hedefliyoruz” dedi. Atık ısısı yüksek olan jeotermal bölgelerde ve nükleer santraller başta olmak üzere birçok farklı alanda pak güç dönüşümünde kilit bir rol oynayacaklarını söyleyen Hasan Ayartürk, RePG teknolojisinin memleketler arası tescillenmiş birçok patente sahip olduğunu belirtti. RePG güç ve su jeneratörlerine yapılan yatırımların kendilerini 2-4 yıl içinde ödeyebildiğini vurgulayan Hasan Ayartürk, fotovoltaik panellere ve rüzgâr tribünlerine nazaran çok daha az yer kaplayan RePG eserlerinin modüler ve taşınabilir olmaları nedeni ile başka yenilenebilir güç kaynaklarına nazaran daha çok esneklik ve daha az birinci yatırım maliyeti sunduğunu belirtti. Hasan Ayartürk; “RePG, düşük sıcaklıktaki atık ısı kaynaklarından ve havadaki kapalı ısıdan elektrik üreten milletlerarası patentli makinaları ile dünyada daha evvel kullanılmamış güç kaynaklarından faydalanılmasını sağlıyor. Konut, araba, iş yeri, sanayi alanları, araç ve bilgi merkezlerinde kullanılacak olan RePG eserleri dünyanın tek kolay taşınabilir elektrik üretim aygıtı olma özelliğini taşıyor” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Borsa İstanbul’da Gong, Bulls GSYO ve RePG Güç için çaldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamayı Telefonuza Ekleyin, İlk sizin haberiniz olsun

Giriş Yap

Bir Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin