Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’ın Suudi Arabistan Ziyareti Ertelendi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu hafta Suudi Arabistan’ı ziyaret etmesi beklenen Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’ın seyahati, kaburga kırığı nedeniyle ertelendi. Sullivan, Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile görüşmeyi planlıyordu. Ancak yaşadığı kaza nedeniyle ziyareti ertelemek zorunda kaldı.

Sullivan’ın Yaşadığı Kaza Nedeniyle Ziyaret Ertelendi

Kazaya neyin sebep olduğuna ilişkin ayrıntı paylaşılmadı. Beyaz Saray Sözcüsü John Kirby, olayın “kendisine ait” bir olay olduğunu ve seyahat etme yeteneğini etkilediğini belirtti. Kirby, kazanın “kimseden kaynaklanmadığını ve çirkin bir eylemin sonucu olmadığını” ifade etti.

Beyaz Saray: Kimseden Kaynaklanmıyor

Beyaz Saray: Kimseden Kaynaklanmıyor

47 yaşındaki Sullivan’ın, İsrail ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkileri yumuşatmaya yönelik çabalar devam ederken Veliaht Prens Selman ile görüşmesi planlanıyordu. Ancak Sullivan’ın yaşadığı kaza nedeniyle bu görüşme ertelendi.

Yeni Tarih Belirtilmedi

Beyaz Saray sözcüsü, Sullivan’ın geziyi yeniden planlamayı sabırsızlıkla beklediğini ancak henüz yeni bir tarih belirlemediklerini belirtti. Geçen yıl Suudi Arabistan ile İsrail arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesine yönelik görüşmelerin yapılması planlanıyordu ancak planlar, 7 Ekim saldırılarıyla suya düşmüştü.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’ın Suudi Arabistan Ziyareti Ertelendi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BirHaber - Haber - Haberler - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!