Antalya’da Turizm Sezonu Rekorlarla Başladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DHA Yurt genelinde tatil destinasyonlarında sezonu öncesi hummalı hazırlıklar yapılıyor. Sezon henüz tam anlamıyla açılmadan ise rekorlar gelmeye başladı. Yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olan Antalya, yılın ilk 3 ayında yoğun bir ziyaretçi akınına uğradı.

Antalya'da Turizm Sezonu Rekorlarla Başladı

Mart Ayında Tarihi Bir Rekor: 505 Bin 421 Turist

Mart Ayında Tarihi Bir Rekor: 505 Bin 421 Turist

Antalya, 2024 yılı Mart ayında tarihi bir rekora imza atarak ilk defa 500 binin üzerinde turisti ağırladı. Geçen yılın aynı dönemine göre %45’lik artışla 505 bin 421 turist Antalya’yı ziyaret etti.

1 Milyonu Aşkın Turist 3 Ayda Antalya’yı Ziyaret Etti

1 Milyonu Aşkın Turist 3 Ayda Antalya'yı Ziyaret Etti

1 Ocak-31 Mart tarihleri arasında Antalya’ya gelen yabancı turist sayısı geçen yıla göre %25,6 artarak 1 milyon 5 bin 207’ye yükseldi. Bu rakamla birlikte 1 milyon barajı aşılmış oldu.

Ruslar Liderliği Almanlara Kaptırdı: Ocak-Mart döneminde en çok turist gönderen ülke Almanya oldu. Almanya’dan gelen turist sayısında %65’lik rekor bir artış görüldü. Rusya ise Ukrayna Savaşı’nın etkileriyle bu yıl ikinci sıraya geriledi.

İngiltere ve Polonya Ana Pazarlar Arasında: İngiltere ve Polonya, Antalya’nın ana pazarları arasına girmeyi başardı. İngiltere’den gelen turist sayısında %40’lık bir artış kaydedilirken, Polonya’dan gelen ziyaretçi sayısında da %43’lük bir artış yaşandı.

En Çok Turist Gönderen Ülkeler: Antalya’ya en çok turist gönderen diğer ülkeler arasında İran, Ukrayna, Kazakistan, Hollanda, Danimarka, Belçika, Avusturya ve İsviçre yer alıyor. Bu ülkelerin turist sayılarında da artışlar görüldü.

Mart Ayının Lideri Almanya: Mart ayında en çok turist Almanya’dan geldi. Alman ziyaretçi sayısında %103’lük bir artış kaydedilirken, İngiltere ve İran da öne çıkan diğer ülkeler arasında yer aldılar.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Antalya’da Turizm Sezonu Rekorlarla Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BirHaber - Haber - Haberler - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!