AK Parti Yerel Seçim Sonuçları Toplantısı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

31 Mart yerel seçim maratonu sona erdi. CHP’nin birinci parti olduğu seçimde AK Parti, kurulduğu günden bu yana ilk kez ikinci parti seçildi. Bu durum, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı harekete geçirdi.

MYK Toplantısı ve Değerlendirme

MYK Toplantısı ve Değerlendirme

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nu (MYK) toplayarak yerel seçim sonuçlarını masaya yatırdı. Toplantıda oy kaybı ve sebepleri detaylı bir şekilde ele alındı.

Oy Kaybı ve Değerlendirmeler

Oy Kaybı ve Değerlendirmeler

Erdoğan, partinin ciddi bir oy kaybı yaşadığını belirterek, 10 ay önce AK Parti’ye oy veren seçmenlerin bu sefer sandığa gitmemesinin temel sebep olduğunu vurguladı. Ayrıca, hayat pahalılığı, enflasyon ve pandemi gibi faktörlerin de oy kaybında etkili olduğunu ifade etti.

Erdoğan, hataların gözden geçirilerek gerekli adımların atılacağını ve öz eleştiri yapılacağını vurgulayarak, “Kim olursa olsun hiç kimsenin 22 yıllık birikimi, 22 senelik zorlu bir mücadeleyi heba ve heder etmesine izin veremeyiz.” dedi.

AK Parti Yerel Seçim Sonuçları Toplantısı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BirHaber - Haber - Haberler - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!