ABD ve İsrail Yetkilileri Arasındaki Çevrim İçi Toplantı ve Tepkiler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsrail ve ABD Yetkilileri Arasındaki Çevrim İçi Toplantı

İsrail basınında yer alan habere göre, ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile İsrail Stratejik İşler Bakanı Ron Dermer ve Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Tzachi Hanegbi arasında çevrim içi bir toplantı gerçekleşti. Toplantıda, İsrail’in Refah’a kara saldırısı konusunda alternatif öneriler ele alındı.

ABD Yetkililerinden İsrail’e Eleştiriler

Toplantıda, Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, İsrailli yetkililere hitaben, “21. yüzyılda yaşanacak bir açlık krizinin sorumluluğunu üstlenmek üzeresiniz ve bu kabul edilemez. Şu ana kadar sunduğunuz tahliye planı ne etkileyici ne de uygulanabilir.” ifadelerini kullandı. Dışişleri Bakanı Blinken ise İsrailli yetkililere alaycı bir şekilde, “İnsani yardım ulaştırma konusundaki çalışmalarınızın hızına göre Refah’ı boşaltmak 4 ay sürecek.” dedi.

İsrail’in Kararı ve ABD’nin Tepkisi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun duyurduğu üzere, ordunun Refah’a kara saldırısını onayladığı açıklanmıştı. ABD yönetimi ise yaklaşık 1,5 milyon Filistinlinin yaşadığı Refah’a kara saldırısına karşı çıkıyor ve kaygılarını dile getiriyor. Ancak İsrail, ABD’nin itirazlarına rağmen Refah’a kara saldırısını gerçekleştireceğini belirtiyor.

Not: Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

ABD ve İsrail Yetkilileri Arasındaki Çevrim İçi Toplantı ve Tepkiler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BirHaber - Haber - Haberler - Son Dakika Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!